Back

Edmond Gjikopulli

Portfolio Images

 

At the beach

Disco

Metrazhe me kg

Models

The bears

The market

Weding
     

Artist Presentation

 
Name: Edmond Gjikopulli
Born: 1967, Vlorė, Albania
Country of Residence: Italy
Specialities: Painting
Promoted By: Self promotion
 
 
Autor i librit “Aventura e artit nė shek.XX” (Carpe Diem). Autor i tekstit “Edukimi figurativ” pėr klasėn e shtatė dhe tė tetė (Albas), si edhe bashkautor nė hartimin e programit tė lėndėve “Pikturė” dhe “Vizatim” pėr shkollat e mesme artistike. Redaktor shkencor i atlasit themelor tė Historisė sė Artit, (Albas). Udhėheqės i mjaft diplomave tė nivelit universitar dhe anėtar i komisionit tė provimeve tė Historisė sė Artit tė nivelit universitar.

Personal Exhibitions

 
2007, The colors of Inosent 
Place: Athen, Greece 
2003, Personal Exhibition 
Place: Gallery “IMAGE”, Athin, Greece 
2002, Personal Exhibition 
Place: Gallery “Miqtė e Artit”, Tiranė, Albania 
1993, Personal Exhibition 
Place: National Art Gallery, Tirana, Albania 

Education and Training

 
1986-1990, Monumental Painting 
Education type: High Education, 4 Year
Institution: Art Academy of Tirana, Albania 
1982-1986 
Education type: Collage, 4 Year
Institution: Liceun Artistik “Jordan Misja”, Tirana, Albania 

Jobs and Projects

 
2002-(ongoing), Academy teacher
Project:  
Place: Art Academy of Tirana, Albania 
1990-1998, Art teacher
Project:  
Place: Liceun Artistik “Jordan Misja”, Tirana, Albania 

Contact Information

 
Address: 
Home: 
Mobile: 
Email: 
Website: